Domov ReceptyBabičkine recepty Maková plnka s čerešňami

Maková plnka s čerešňami

Autor: Veronika Čopíková
Maková plnka s čerešňami

Vďaka dnešnému receptu som prvýkrát pripravovala zemiakové lokše nasladko. Na začiatku som mala trochu pochybnosti, predsa len som zvyknutá na domáce lokše s maslom, hotové sladké lokše však boli výborné! Lokše som upiekla dochrumkava a naplnila makovou plnkou s čerešňami. Do plnky som pridala aj slivkový lekvár a bolo to doslova nebíčko v papuľke. :) Už sa neviem dočkať, až si ich pripravím znova v novej kuchyni a rovno z dvojitej dávky :D.  Recept na túto makovú plnku s čerešňami je však určený na všestranné využitie, nepatrí len do lokší nasladko, ale tiež do kysnutých koláčov či iných sladkých dobrôt. Ingrediencie na dnešný recept som nakúpila v Kauflande, v ktorom vždy nájdem to, čo k môjmu vareniu a pečeniu potrebujem - od čerstvých surovín, po bezlaktózové a bezlepkové produkty či trvanlivé potraviny.  Lokše nasladko sú výbornou alternatívou k tradičnej slanej verzii. Potešia i tých najmenších a najmä všetkých milovníkov maku a jesenného slivkového lekváru. Budem sa tešiť, ak môj najnovší recept vyskúšate. Nech vám chutí!

Ďalšie jednoduché recepty nájdeš v knihách Lenivá kuchárka. Pri objednávke dvoch kníh je poštovné zadarmo!

Ingrediencie

  • 150 ml mlieka
  • 100 g mletého maku
  • 70 g trstinového cukru
  • 50 g slivkového lekváru
  • 1 ČL škorice
  • hrsť čerešní

Nechceš nikdy zmeškať nový recept? Pridaj sa do klubu!

Kliknutím na “Odoberať novinky“ vyjadríte súhlas s podmienkami ochrany súkromia.


1 V hrnci zohrejeme za pravidelného premiešavania mlieko s cukrom. Pridáme škoricu a mletý mak, dobre premiešame a chvíľku zohrievame. Na záver pridáme slivkový lekvár, vďaka ktorému plnka krásne zhustne. Lokše natrieme pripravenou makovou plnkou a posypeme hrsťou nakrájaných sladkých čerešní.

Maková plnka s čerešňami

Recept vznikol v spolupráci s Kaufland Slovenská republika.

 

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Výber najlepších receptov nájdeš v knihách


Prezrieť knihu

Napíšte komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

2 komentáre

Anna 26.10.2021 - 10:51

Tak s čeresňami to musí byť topka 🤗

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 28.10.2021 - 21:28

Ďakujem za krásny komentár :) Chutilo to skvele, už sa neviem dočkať ďalšej sezóny :) Ale určite využijem aj zásobu mrazených čerešní, len ich rozmrazím a chvíľku povarím, takže odporúčam vyskúšať :)

Reaguj
Top