Domov ReceptyDomáce recepty Osviežujúca Aguafresca

Osviežujúca Aguafresca

Autor: Veronika Čopíková
Aguafresca

Aguafresca alebo cool waters pochádza pôvodne z Mexika a vychutnať si ju môžete vo viacerých príchutiach. Ideálna na horúce letné dni, grilovačku alebo letné posedenie s priateľmi. Jej výhodou je hlavne jednoduchosť a rýchlosť, s akou si ju dokážete pripraviť. Mne zachutila v spojení so San Pellegrinom, ktoré povýšilo klasický rozmixovaný melón na vyšší chuťový level. Odporúčam vyskúšať :).

Ingrediencie

  • ¼ červeného melóna
  • 330 ml sýteného nealkoholického nápoja, napr. San Pellegrino citrón
  • kocky ľadu
  • čerstvá mäta

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?


1 Melón nakrájame na menšie časti a zbavíme kôstok. Kúsky melóna vysypeme do stolného mixéra, pridáme kocky ľadu a zalejeme citrónovým San Pellegrinom. Zapneme režim drvenie ľadu a po rozdrtení ešte krátko pomixujeme. Agua Frescu vylejeme do pohárov a ozdobíme čerstvou mätou alebo kúskom melóna.

Aguafresca
Aguafresca

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

6 komentárov

JANA 22.3.2020 - 16:08

♥♥♥♥♥♥♥milujem to úplne skvelé♥♥♥♥♥♥♥♥☺☺☺

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 15.4.2020 - 11:06

Ďakujem pekne Janka, teším sa! :)

Reaguj
Laura 30.7.2019 - 23:11

Musím povedať, že toto leto som si neskutočne obľúbila rôzne osviežujúce a na prípravu jednoduché limonády. Napríklad broskyňovú limonádu (recept na blogu), ale aj mnohé ďalšie. A táto tvoja je ďalšia do zbierky :) Dúfam, že ju ešte toto leto stihnem vyskúšať, lebo ja chcem ešte toľko receptov pripraviť :D Každopádne fotky sa ti opäť vydarili a pôsobia na mňa osviežujúco, jednoducho až príjemne :) Mimochodom gratulujem k dokončení a k vydaní kuchárskej knižky :)
Prajem pekný zvyšok týždňa a veľa ďalších úspechov :)

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 22.8.2019 - 20:51

Ahoj Laura, ďakujem pekne za spätnú väzbu k fotkám a taktiež ku gratulácii týkajúcej sa knižky :) Limonády sú na leto skvelé, ja zatiaľ len ochutnávam v kaviarňach, ale už si musím nejakú dobrú spraviť aj doma :) Okrem tejto, tú som si opäť pripomenula len nedávno. Držím palce, nech sa podarí vyskúšať recepty, ktoré máš na pláne a pekný zvyšok leta :)

Reaguj
Věra 26.7.2019 - 21:04

Ahoj je to super osvěžení

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 26.7.2019 - 22:51

Ďakujem pekne, určite na tieto horúčavy jeden z top nápojov :)

Reaguj