Domov Blog Podľa čoho sa ľudia rozhodujú, koho recept vyskúšajú?

Podľa čoho sa ľudia rozhodujú, koho recept vyskúšajú?

Autor: Veronika Čopíková
Podľa čoho sa ľudia rozhodujú, či vyskúšajú recept?

Nedávno som sa na mojom Instagrame spýtala otázku, podľa čoho si ľudia vyberajú, koho recept vyskúšajú. Najviac sa opakovali tieto odpovede:

  • Podľa peknej fotografie

  • Ingrediencie musia byť ľahko dostupné, najlepšie je, keď ich už má človek doma

  • Podľa pozitívnych komentárov pod receptom

  • Ľudia radšej skúšajú recepty od blogerov, pretože majú pocit, že veľké firmy tvoria recepty skôr na propagáciu vlastných produktov

  • Stavia na overené recepty zo svojich obľúbených kuchárskych kníh

38%
Recept od blogera
24%
Podľa fotky
19%
Dostupné ingrediencie
10%
Podľa komentárov
10%
Podľa kuchárskych kníh

Ako je to u teba?  :) Daj mi vediet do komentára pod článkom. Všetky odpovede z ktorých som čerpala údaje sú uverejnené  v mojom Instagramovom príspevku nižšie.

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

10 komentárov

Simona 23.9.2020 - 20:16

U mňa rozhodujú dobré recenzie pod receptom ale najmä keď je pri sladkých receptoch uvedená veľkosť formy na pečenie. To je pre mňa základ, nemám rada recepty, ktoré sú prepracované ale veľkosť formy alebo plechu chýba. A preto mám vaše recepty tak rada. :)

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 2.1.2023 - 15:51

Ďakujem krásne Simonka :) Presne to mi chýbalo, preto sa snažím udávať veľkosť formy všade, kde sa len dá :)

Reaguj
Barb 1.9.2020 - 14:32

Rada varím aj podla lídlovej kuchyne. Má chutné a na prípravu jednoduché recepty. To je jedným z mojich kritérií, aby som vedela pri dvoch malých deťoch navariť rýchlo a zdravo. Blogerov si na nete vyhľadávam podľa toho, ako varia. Teda ak u niekoho prevládajú vysmážané jedlá, alebo sa snaží dotyčná/ý variť až príliš “inakšie”, idem automaticky ďalej. Tu nadviažem na to, že nemám rada milión “nových” surovín, ktorých názov ani nedokážem vysloviť. Moje priority sú: rýchlo, zdravo, lokálne, teda aby to boli suroviny ľahko dostupné.
Ak ma osloví fotka, ale pár ingrediencií mi tam nepasuje, tak si recept upravím podľa svojej chute. No ak je tam príliž veľa nového, či pre mňa nezaujímavého, recept ani nevyskúšam.

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 2.1.2023 - 15:50

Ďakujem krásne za spätnú väzbu Barb :) Páčia sa mi tvoje priority – rýchlo, zdravo, lokálne a dostupne :)

Reaguj
Evka 16.12.2019 - 21:25

Dobra otazka, ja hladam recepty, kde sa da lahko nahradit cukor a muka, napr nahradim sladidlom, proteinom, mandlovou mukou….. Fotka u mna nie je rozhodujuca, ale asi potesi. Taktiez potesi dobre spisany recept, kde sa nestracam este len pri prvom citani. A uprednostnuje tvorivych ludi, ked vidim aj v inych receptoch, ze skusaju, experimentuju s niecim novym, netypickym.

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 5.1.2020 - 21:14

Evka ďakujem pekne za tvoj názor a náhľad :) Experimentovanie pri niektorých receptoch neuškodí, skúšať nové suroviny, ktoré nie sú úplne bežné, prípadne ich použiť inak, než zvyčajne. A tiež jednoduchosť nahrádzania. ďakujem ešte raz :)

Reaguj
Robin 30.11.2019 - 17:06

Heh, dobrá otázka. Ako minimalista uprednostňujem recepty s menej surovinami a kratšie prípravou. Pekná foto je určite veľký faktor, minimálne podvedome.

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 5.1.2020 - 21:12

Ďakujem pekne za tvoj názor :) Menej surovín, kratšia príprava a pekné foto sú aj pre mňa kľúčovými faktormi :)

Reaguj
El 13.6.2020 - 10:48

Určite jednoduchosť postupu, množstvo ingrediencií (akonáhle vidím veľa položiek, väčšinou listujem ďalej) a foto pre moju predstavu… Ale zalezi na odporúčaniach a skúsenostiach iných s daným receptom. V tomto smere som trošku „opatrná“, nie raz sa mi stalo, že aj nový, zopakovaný recept nevyšiel podľa zadania i predstáv…

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 2.1.2023 - 15:49

Ďakujem pekne za spätnú väzbu :) Takže komentáre pri recepte sú dôležitým faktorom, či do toho ísť alebo nie :)

Reaguj