Domov Blog Ako zabaliť tortillu + rýchly recept

Ako zabaliť tortillu + rýchly recept

Autor: Veronika Čopíková
Plnená tortilla

Tortilly patria asi k najrýchlejším receptom, ktoré si doma môžeš pripraviť. :) Stačí pár ingrediencií a super sýte jedlo je na svete. :D Keďže tortilly zvyknem plniť takpovediac do prasknutia, stávalo sa mi, že mi obsah ukrytý vo vnútri vytekal na všetky strany. Potrpím si na kultúrnosť stolovania (niekedy), takže som skúsila viacero spôsobov balenia tortíll, kým som našla ten pravý. Je jednoduchý, rýchly a efektívny. Ukážme si teda ako zabaliť tortillu aby jej vytekaniu už navždy odzvonilo! :D

Ako zabaliť tortillu?

Stačí postupovať ako na obrázku, najskôr si preložíme spodok, pravý bok a potom preložíme ľavý dolný okraj. Na koniec už len stačí preložiť ľavu stranu a tortilla je zabalená! Ak poznáte či používate iný spôsob balenia tortilly, budem rada, ak mi o ňom dáte vedieť v komentári. :)

Rýchle plnené tortilly

Návod na to ako zabaliť tortillu už máte v malíčku, takže teraz sa môžeme vrhnúť na to, ako si pripraviť bleskové tortilly, ktoré zaženú hlad a potešia chuťové poháriky.

Ingrediencie

  • 1 balenie celozrnných tortíll
  • kúsky tuniaka alebo kuracieho mäsa
  • 1 konzerva červených fazuliek
  • strúhaný syr
  • paradajky
  • ľadový šalát
  • červená cibuľka
  • tatárska omáčka alebo paradajková salsa

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?


Postup

1 Najprv si do menšieho hrnca dáme zohriať červené fazuľky s tuniakom. Z konzervy najskôr zlejeme všetku tekutinu do drezu a do hrnca presypeme len fazuľky, inak by sa nám tortilla rozmočila. Kým sa nám fazuľky a tuniak zohrievajú, na suchej panvici ohrejeme tortillu. Zohrievame tak akurát, nesmie nám stvrdnúť, pretože sa nám potom bude horšie baliť. Ak vám zostalo kuracie mäso zo včerajšej večere, môžete ho použiť ako náhradu za tuniaka. :) Okrem toho pridáme paradajkové krúžky, kúsky ľadového šalátu a prúžkov cibuľky.

2 Všetky ingrediencie vložíme na tortillu, pričom z nich vytvoríme tvar písmena "I". Pridáme lyžičku salsy alebo tatárskej omáčky, posypeme syrom a zabalíme. Postup ako na to, je uvedený na obrázku vyššie. Pre mňa ideálny recept, ak potrebujem rýchle a chutné jedlo, stačí mať poruke konzervu fazúľ a balenie tortíll. :D Tak nech vám chutí!

Plnená tortilla

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.