Domov ReceptyBabičkine recepty Orechová plnka s tvarohom

Orechová plnka s tvarohom

Autor: Veronika Čopíková
Orechová plnka s tvarohom

Nedávno som sa s vami podelila o recept na výbornú makovú plnku s čerešňami, ktorá sa dokonale hodí nielen do zemiakových lokší, ale tiež do kysnutých koláčov či iných sladkých dobrôt. A dnes sa chcem s vami podeliť o ďalší recept z tejto kategórie. :-) Ak máte radi zemiakové lokše nasladko, odporúčam vám vyskúšať moju orechovú plnku s tvarohom. Ja si ani neviem vybrať, ktorá je lepšia, takže robím vždy obidve naraz. :D Táto orechová plnka sa opäť hodí nielen do lokší, ale svedčať jej to bude aj v takých moravských koláčikoch, čo poviete?

Budem sa tešiť, ak si ju pripravíte a dáte mi vedieť, ako vám chutila. Ingrediencie na dnešný recept som nakúpila opäť v Kauflande, v ktorom majú široký výber čerstvých surovín na pečenie i varenie od výmyslu sveta. Orechová plnka sa nám spája najmä s domácou štrúdľou. Jej chuť však dokonale vynikne aj v lokšiach. Zámenou vlašských orechov za lieskové v kombinácii s rumovým cukrom navyše zakúsite opäť niečo nové.

Ingrediencie

  • 150 ml mlieka
  • 130 g mletých lieskových orechov
  • 50 g trstinového cukru s rumovou arómou
  • 100 g hrudkovitého tvarohu
  • hrsť lieskových orechov

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?


1V hrnci zohrejeme za pravidelného premiešavania mlieko s rumovým cukrom. Pridáme mleté lieskové orechy, dobre premiešame a chvíľku zohrievame. Lokše natrieme pripravenou orechovou plnkou, posypeme tvarohom a nasekanými lieskovými orechmi.

Orechová plnka s tvarohom

Recept vznikol v spolupráci s Kaufland Slovenská republika.

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

2 komentáre

Andrea 19.11.2021 - 10:27
Rada sa vami inšpirujem mam od vás obidve knižky a aj dcéra ich často otvorí a prekvapí ma ?
Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 30.12.2022 - 22:26

Milá Andrea, to som veľmi rada a teším sa, že máte obidve moje knižky, takto som vám nablízku a poruke aj v tlačenej podobe :) A že knižky využíva aj dcéra a prekvapí vás nejakým chutným receptom, to je najlepšia možná možnosť :) Majte sa krásne :)

Reaguj