Domov ReceptyRaňajky Krupicová kaša s arašidovým maslom

Krupicová kaša s arašidovým maslom

Autor: Veronika Čopíková
Krupicová kaša

Niekedy mám chuť vrátiť čas a opäť byť tým malým dievčatkom, ktorého jedinou starosťou bolo, či si zajtra vziať pásikavé pančuchy so sukňou alebo byť za drsňáčku s roztrhanými nohavicami. Každú sobotu byť vonku, jesť čokoľvek, hovoriť s plnými ústami, smiať sa bez starostí, nerobiť si úlohy a dostávať poznámky...a jesť detskú krupicu a zapíjať ju grankom! :D

 

Napíšte mi do komentárov, kto so mnou zdieľal túto malú neresť. Krupicová kaša s arašidovým maslom a ovocím je pre mňa nielen spomienkou na staré časy, ale taktiež dokonalá rýchla večera či raňajky. Vyskúšajte a zaručene si pochutnáte.

Nedávno som zahliadla krupicu zastrčenú v spodných regáloch, tak som si jednu vzala na horšie časy, keď nebudem mať čas ani náladu na varenie. A verte, že táto chvíľa aj nastala. Takže dnes vám odovzdávam moje tajomstvo ako má podľa mňa vyzerať super krupicová kaša s arašidovým maslom a s poriadnou dávkou ovocia! 

Ingrediencie na 2 porcie

  • 50 g detskej krupice
  • 500 ml mlieka
  • 1,5 PL trstinového cukru
  • 2 PL arašidového masla
  • 2 banány
  • hrsť čučoriedok
  • kakao
  • škorica

Pokračovanie knižného bestsellera Lenivá kuchárka 2

PREZRIEŤ KNIHU

Krupicová kaša

Krupicová kaša s arašidovým maslom - rýchlo a jednoducho

Krupicu a trstinový cukor vsypeme za stáleho miešania do vriaceho mlieka. Miešame, kým nám kaša nezhustne, ak je to potrebné, môžeme prisypať viac krupice. Ja to robím od oka, uvidíte, či si mlieko bude pýtať viac. Keď má kaša takú akurátnu konzistenciu, vypneme sporák a kašu vylejeme do dvoch misiek.

 

Posypeme kakaom a škoricou, ozdobíme kolieskami banánov a čučoriedkami a do stredu dáme za lyžicu arašidového masla. Ak máte čerstvý ananás, či iné exotické ovocie, pokojne ho pridajte, pridáte tak kaši na kráse i na chuti. Hotofko! Pri jedení odporúčam nabrať na jednu lyžičku kašu, banán, čučoriedku a kúsok arašidového masla, je to nebíčko v papuľke! :) Ideálne na neskoré raňajky, či skorú večeru. Nech vám chutí!

Krupicová kaša

 

Páči sa ti tento recept? Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept, pridaj sa do klubu.

Výber najlepších receptov nájdeš v knihe


Prezrieť knihu

Môže sa vám páčiť

Napíšte komentár

Add your own review

Zvoľte hodnotenie:


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

Top
Veronika Čopíková
Ahoj, vieš že máme aj svoj lenivý klub? Tu sú jeho výhody.
Holler Box

Staň sa členom môjho lenivého klubu!

Každý týždeň dostaneš na email nový recept, moje novinky z gastro sveta a zľavu na magazín a kuchársku knihu

   

CHCEM BYŤ ČLENOM

Holler Box