Domov ReceptyBez laktózy Perníkové sušienky

Perníkové sušienky

Autor: Veronika Čopíková
Perníkové sušienky

Vianoce sú skrátka čarovné. Ľudia sú k sebe milší, v rádiu hrajú vianočné pesničky, chodbami sa šíri vôňa medovníkov a vianočného pečiva. Konečne využijeme inak nepotrebné krabice od topánok - vystelieme ich a opatrne do nich vkladáme vanilkové rožteky, medvedie labky, či linecké kolieska. Deti striehnu pri rúre a keď sa nepozeráme, uchmatnú si ešte horúce pečivo a šup s ním do izby. Horúčkovité upratovanie, zdobenie stromčeka, zavesenie hviezdy na vrchol. Kto bude mať tento rok tú česť? :)

Vo všetkom tom zhone nezabudnite na jedno - nie je to o najkrajšej výzdobe, počte upečených koláčov, či dokonalom dome bez smietky prachu, ale o stretávaní sa s najbližšími. Uvedomenie si ľahkosti bytia, nedostatku skutočnej komunikácie, či materiálneho prebytku. Skrátka buďte s rodinou a usmievajte sa! :)

Ingrediencie

  • 2 banány
  • 1,5 hrnčeka bezlepkových ovsených vločiek
  • 70 g nasekaných vlašských orechov
  • 30 g sušených hrozienok alebo brusníc
  • 2 PL arašidového masla
  • 2 PL medu
  • 1 ČL škorice
  • 0,5 ČL mletého klinčeka
  • 70 g nasekanej horkej čokolády

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?


Ako si spraviť perníkové sušienky

1 Banány roztlačte vidličkou na kašu a pridajte k nim vločky. Premiešajte a postupne pridávajte orechy, arašidové maslo, med, hrozienka, korenie a kúsky čokolády. Rozmiešajte a odložte na 30 minút do chladničky. Zmes trošku stuhne a bude sa vám s ňou ľahšie pracovať. Následne s pomocou lyžičky rozdeľte zmes na malé hrudky, ktoré môžete rovno položiť na veľký plech vystlaný papierom na pečenie. Hrudky mierne roztlačte, aby vám vznikli pekné malé placky. Pečte pri 180 °C asi 15 minút. Nepečte ich dlhšie, lebo perníkové cookies chytia zospodu dymový nádych (prihoria) a to by ste nechceli. :) Sušienky sú chrumkavou, zdravou a príjemnou variáciou k tradičnému múčnemu pečivu. Inšpiráciu na perníkové sušienky som našla v časopise F.O.O.D. A čo vy? Kde hľadáte nápady na pečenie? :)

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.