Domov ReceptyBez laktózy Perníkové sušienky

Perníkové sušienky

Autor: Veronika Čopíková
Bez laktózy

Vianoce sú skrátka čarovné. Ľudia sú k sebe milší, v rádiu hrajú vianočné pesničky, chodbami sa šíri vôňa medovníkov a vianočného pečiva. Konečne využijeme inak nepotrebné krabice od topánok - vystelieme ich a opatrne do nich vkladáme vanilkové rožteky, medvedie labky, či linecké kolieska. Deti striehnu pri rúre a keď sa nepozeráme, uchmatnú si ešte horúce pečivo a šup s ním do izby. Horúčkovité upratovanie, zdobenie stromčeka, zavesenie hviezdy na vrchol. Kto bude mať tento rok tú česť? :) Vo všetkom tom zhone nezabudnite na jedno - nie je to o najkrajšej výzdobe, počte upečených koláčov, či dokonalom dome bez smietky prachu, ale o stretávaní sa s najbližšími. Uvedomenie si ľahkosti bytia, nedostatku skutočnej komunikácie, či materiálneho prebytku. Skrátka buďte s rodinou a usmievajte sa! :)

Ingrediencie

  • 2 banány
  • 1,5 hrnčeka bezlepkových ovsených vločiek
  • 70 g nasekaných vlašských orechov
  • 30 g sušených hrozienok alebo brusníc
  • 2 PL arašidového masla
  • 2 PL medu
  • 1 ČL škorice
  • 0,5 ČL mletého klinčeka
  • 70 g nasekanej horkej čokolády 

Pokračovanie knižného bestsellera Lenivá kuchárka 2

PREZRIEŤ KNIHU

Ako si spraviť perníkové sušienky

Banány roztlačte vidličkou na kašu a pridajte k nim vločky. Premiešajte a postupne pridávajte orechy, arašidové maslo, med, hrozienka, korenie a kúsky čokolády. Rozmiešajte a odložte na 30 minút do chladničky. Zmes trošku stuhne a bude sa vám s ňou ľahšie pracovať. Následne s pomocou lyžičky rozdeľte zmes na malé hrudky, ktoré môžete rovno položiť na veľký plech vystlaný papierom na pečenie. Hrudky mierne roztlačte, aby vám vznikli pekné malé placky. Pečte pri 180 °C asi 15 minút. Nepečte ich dlhšie, lebo perníkové cookies chytia zospodu dymový nádych (prihoria) a to by ste nechceli. :) Sušienky sú chrumkavou, zdravou a príjemnou variáciou k tradičnému múčnemu pečivu. Inšpiráciu na perníkové sušienky som našla v časopise F.O.O.D. A čo vy? Kde hľadáte nápady na pečenie? :)

Perníkové sušienky Perníkové sušienky

 

Páči sa ti tento recept? Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept, pridaj sa do klubu.

Výber najlepších receptov nájdeš v knihách


Prezrieť knihu

Môže sa vám páčiť

Napíšte komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

Top
Veronika Čopíková
Ahoj, vieš že máme aj svoj lenivý klub? Tu sú jeho výhody.
Holler Box

Výhody lenivého klubu

Každý týždeň dostaneš na email nový recept, novinky z gastro sveta a zľavu na kuchárske knihy. Členstvo je zadarmo :)

   

CHCEM BYŤ ČLENOM

Holler Box