Domov ReceptyKoláče a zákusky Malinový cheesecake

Malinový cheesecake

Autor: Veronika Čopíková
Malinový cheesecake

Kedy sa vám pozdáva vaša chladnička najviac? Mne hlavne vtedy, keď nezíva prázdnotou. A o stupeň lepšia verzia je to v okamihu, keď v nej nájdem čerstvo upečený koláčik. Taký malinový cheesecake, ozdobený a volajúci po zjedení nie je na zahodenie. Ale sladké treba vyvážiť nesladkým, takže hor sa na trh! Ja na ten svoj chodievam pravidelne, vyzbrojená plátenou taškou a hotovosťou. Prejdem si každý stánok a odchádzam s väčším nákladom, ako viem uniesť. Takže o pravidelné prestávky, nádychy a výdychy, mám postarané. :D A čo vy a trh - chodievate?

Ingrediencie

okrúhla forma s Ø 20 cm

  • 100 g masla
  • 200 g sušienok (ja som použila sušienky Lotus Biscoff)
  • 500 g mascarpone
  • 2 - 3 PL medu
  • 1 vanilkový lusk (alebo 1 lyžička mletej vanilky)
  • 2 zrelé banány
  • 2 vajcia (žĺtka a bielka oddelene)
  • maliny
  • horká čokoláda

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?


Malinový cheesecake

Ako si upiecť malinový cheesecake

1 V miske si najprv zmiešame rozdrvené sušienky s roztopeným maslom. Vysypeme do tortovej formy a odmerkou alebo lyžicou rovnomerne poutláčame na dno a boky formy. Sušienkový korpus vložíme do rúry a dáme piecť na 15 minút pri 170 °C.

Krém si pripravíme jednoducho - v miske zmiešame mascarpone, med (príp. iné sladidlo), semienka z vanilkového lusku a dva na kašu rozpučené banány. Teraz príde malá ochutnávka - prstom či lyžičkou skúsime, či je krém dostatočne sladký pre naše chuťové poháriky.

Espresso Cheesecake

Každý občas potrebuje malé povzbudenie. Niekedy nám ho prinesie šálka kávy, inokedy tabuľka čokolády...

2 Ak áno, pridáme do krému žĺtka a opäť premiešame. Ak nie, pridáme ešte trochu sladidla, ale keďže sa snažíme sladiť menej, skúsime tento krok vynechať. V druhej miske si vyšľaháme bielka na tuhý sneh a následne ho po lyžiciach jemne vmiešame do krému. Vznikne nám nadýchaný krém, ktorý vylejeme na vychladnutý sušienkový korpus.

Ako upiecť vláčny cheesecake bez prasklín?

3 Ak chceme upiecť neodolateľný - oku lahodiaci cheesecake, vložíme pred pečením na dno rúry plech s vodou. Cheesecake nám vďaka tomu nepopraská a bude vláčny a nadýchaný ako pena. Potom už len vložíme do rúry samotný cheesecake a pečieme 50 - 60 minút pri 150 °C. Hotový je vtedy, keď sa okraje jemne oddelia od formy, pričom stred koláčika je stále roztrasený ako želatína. Cheesecake vytiahneme z rúry a necháme vychladnúť.

4 Po vychladnutí ozdobíme malinami a hoblinkami čokolády. Odložíme do chladničky a vyjdeme si na prechádzku, aby sme odolali pokušeniu vyjedať malinový cheesecake skôr, než nám poriadne stuhne. Nech vám chutí!

Budem rada, ak malinový cheesecake vyskúšate a napíšete mi, ako sa vám vydaril. Ak máte tipy na výborný sušienkový korpus príp. nejakú jeho zdravšiu verziu, podeľte sa oň v komentári. Dobrých tipov nie je nikdy dosť.

Malinový cheesecake
Malinový cheesecake

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.