Domov Blog Tipy na originálne darčeky nielen na Vianoce

Tipy na originálne darčeky nielen na Vianoce

Autor: Veronika Čopíková
Tipy na originálne darčeky nielen na Vianoce

Tiež si nechávate nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu? Ja si každý rok v rámci mojich predsavzatí dávam aj jedno týkajúce sa darčekov – nakupovať s predstihom a aktívne počúvať, aby som našla pre mojich blízkych a priateľov presne to, po čom túžia. Tento rok verím, že sa mi to viac-menej podarilo, uvidím ako sa budú tváriť po rozbalení darčekov. :D Pár drobností mi ešte chýba, takže po práci obehám niekoľko obchodíkov, ale pre vás, milí čitatelia, som dala dokopy pár krásnych a užitočných tipov kde a čo nakúpiť, aby ste vašim blízkym vyčarili úsmev na tvári.

Nádhernosti do kuchyne

Ako správna foodblogerka nakupujem veľa drobností a doplnkov do kuchyne, ktoré mi pri fotení pomôžu vytvoriť tú správnu atmosféru, kedy máte chuť natiahnuť ruku cez fotku a odhryznúť si z koláčika alebo odchlipnúť z polievky. :) Ak má niekto z vašich blízkych rád vôňu a dotyk dreva, odporúčam nakuknúť do eshopu 50arches. Nájdete tam krásne lopáre, drevené misy, stolčeky a ďalšie drobnosti na skrášlenie domova. Pri zadaní kupónu „leniva5“ získate navyše 5 % zľavu.

Ďalší obchod, do ktorého chodím pravidelne nakukovať, je H&M Home. V Bratislave majú jednu predajňu, ale všetky doplnky nájdete aj na ich eshope. Sviečky v skle, drevené, porcelánové i kameninové misky, poháre, príbory, drevené škatule, dózičky, dosky na krájanie a krásne vlnené deky, do ktorých je radosť sa zababušiť.

Lopár 50 arches

Tipy pre knihomoľov

Skôr než som založila foodblog Lenivá kuchárka, písala som recenzie na knižky. Knižky sú po jedle mojou druhou láskou, preto som si pre vás pripravila niekoľko knižných tipov nielen na kuchárske knižky. Všetky by mali byť dostupné na Martinus.sk.

 

TOP 3 kuchárske knižky od foodblogerov

Knižky, ktoré nesmú chýbať vo vašej kuchárskej zbierke

Oprášme spolu tradíciu kvásku a domáceho chleba

Ak radi čítate príbehy, ktoré sú spojené s jedlom

Domáci chlieb a iné dobroty
Špagety Aglio Olio

Zdravšie chrumkanie

Základom jednoduchých a pritom skvelých jedál sú kvalitné ingrediencie. Ja mám veľmi rada taliansku kuchyňu, osobitne špagety aglio e olio, ktorých základom je domáci cesnak, parmezán a panenský olivový olej. Jeden skvelý nájdete na Powerlogy.com, spolu s lieskovoorieškovým maslom, zdravou verziou populárnej nutely, ktorú vyjedám lyžičkou až do dna. :D Nájdete u nich aj novinku pistáciový krém a veľmi dobrú zrnkovú kávu.

Výbornú čokoládu nájdete pod značkou Lyra a Chocomaze, pre fajnšmekrov môže byť príjemným prekvapením marmeláda s pivom od Beermalade alebo džemy a omáčky s alkoholom od Gentle jam. A pre paštikárov je tu tip na jedny z najlepších paštét pod slnkom, pripravených zo samých chuťotvorných ingrediencií.

Jazykové vzdelávanie

Hovorí sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Preto ak vaši blízki alebo vy (aj ja) chcete od nového roka začať s predsavzatím oprášiť niektorý z cudzích jazykov alebo nebodaj naučiť sa nejaký nový, mám pre vás 2 tipy na darčeky. Prvým z nich je predplatné na Netflix, kde nájdete veľké množstvo návykových seriálov, s ktorými sa cudzí jazyk učí jedna radosť. :) Stačí len vypnúť titulky, nastaviť audio a pustiť sa do pozerania. Pre ženy odporúčam Cable girls, Grace & Frankie a Annu zo zeleného domu, Vianoce budete merať počtom dielov a nie počtom koláčikov, ktoré zjete. :D

Ak chcete skôr získať podrobný návod na to, ako sa naučiť cudzí jazyk tak, aby ste nielen rozumeli a vedeli gramatiku, ale aj hovorili, odporúčam kurz od Lýdie Machovej na jej stránke Jazykový mentoring. Lýdia svojím prístupom dokazuje, že učenie cudzieho jazyka vás môže baviť a ísť vám oveľa rýchlejšie, ako si myslíte, stačí len nájsť tú správnu cestu.

Tak to sú moje tipy na darčeky, ktoré by potešili mňa a mojich blízkych, dúfam, že ste sa v niektorom z nich našli a pomohli vám dostať sa k vašim vytúženým darčekom pre blízkych. Prajem vám krásne a pokojné sviatky!

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.