Domov ReceptyBez laktózy Ovocné smoothie s granátovým jablkom

Ovocné smoothie s granátovým jablkom

Autor: Veronika Čopíková
Smoothie s granátovým jablkom

Keď vám píšem tieto riadky za oknom práve husto prší. Vyzerá to na čas dáždnikov a kaluží, miestny trh však našťastie stále prekypuje priehrštím zeleniny a ovocia, z ktorých je radosť piecť. Než však opäť započnem svoju éru pečenia, chcem sa s vami podeliť o môj posledný recept na smoothie - ovocné smoothie s granátovým jablkom. Tentokrát som ho poňala na lesnú nôtu, hrsť čučoriedok a malín v kombinácii s blahodarnými účinkami granátového jablka som spojila s klasickým banánom a mandľovým mliekom, vďaka ktorému je toto smoothie bez laktózy (ak vynecháte grécky jogurt). Ak sa však rozhodnete pre dvojfarebnú kombináciu s gréckym jogurtom, okrem na prvý pohľad krásneho nápoja získate aj čosi navyše.

Grécky jogurt

Ak sa vám podarí kúpiť bájny grécky jogurt a po prvýkrát ho ochutnáte, spoznáte rozdiel. A to nielen na chuti, ale aj v hustote. Dodnes si pamätám na to, ako som si kúpila svoj prvý téglik gréckeho jogurtu v predajni s gréckymi produktami. Bol v obyčajnom priesvitnom tégliku s jednoduchou etiketou. Bez viditeľnej značky či prídavkov. S radosťou z môjho objavu som nakúpila ešte čerstvé ovocie z trhu a po príchode domov som si spravila jednoduchý dezert - grécky jogurt s lesným ovocím a orieškami. Nič viac a nič menej a predsa to bol ten najlepší dezert, aký som si v tej chvíli vedela predstaviť. Obchodík je už v tejto chvíli mimo prevádzky, nahradil ho bežný mini supermarket a ja sa tak opäť budem musieť vydať na "lov" za pravým gréckym jogurtom.

Granátové jablko

Granátovému jablku som prišla na chuť len nedávno. Priznám sa, že nemám veľmi rada jadierka a keď si vyberám v obchode hrozno, väčšinou uprednostním to bez jadierok. Asi už chápete kam to u mňa viedlo. Časom som však pochopila, že moju jadierkovú diagnózu musím trochu prehodnotiť, aby som sa dobrovoľne neochudobňovala o experimentovanie v kuchyni. Takže granátové jablko má u mňa dnes vyhradené svoje miesto a ja sa po boji, ktorý zvádzam s jeho otváraním, teším na to, ako ho zakomponujem do nejakého dezertu, šalátu či smoothies.

Ingrediencie

na 2 porcie

  • 2 banány
  • 60 g malín
  • 60 g čučoriedok
  • ½ granátového jablka
  • 250 ml mandľového mlieka
  • hrsť malín a čučoriedok na ozdobu
  • grécky jogurt (ak chcete vytvoriť dvojfarebnú kombináciu, vynechajte ho však, ak nemôžete laktózu)

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?

Kniha Lenivá kuchárka


Ovocné smoothie s granátovým jablkom

1 Banány nakrájame na kolieska, maliny a čučoriedky umyjeme a všetko následne vložíme do mixéra. Pridáme jadierka z granátového jablka, zalejeme mandľovým mliekom a rozmixujeme do hladkej konzistencie.

Banánovo jahodové smoothie

Je veľmi jednoduché a rýchle a pritom dokáže super osviežiť v týchto letných horúčavách.

2 Smoothie vylejeme do pohárov a ozdobíme hrsťou malín a čučoriedok. Môžeme ho tiež skombinovať s gréckym jogurtom, ktorý navrstvíme na spodok pohára a následne zalejeme smoothie. Získame tak krásnu dvojfarebnú kombináciu, ktorá navyše príjemne zasýti. Výsledné ovocné smoothie s granátovým jablkom je hustejšie, preto ho môžete naaranžovať do misiek alebo ho zriediť s väčším množstvom mlieka a piť z pohára.

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.