Domov ReceptyBez laktózy Ovocné smoothie s granátovým jablkom

Ovocné smoothie s granátovým jablkom

Autor: Veronika Čopíková
Smoothie s granátovým jablkom

Keď vám píšem tieto riadky za oknom práve husto prší. Vyzerá to na čas dáždnikov a kaluží, miestny trh však našťastie stále prekypuje priehrštím zeleniny a ovocia, z ktorých je radosť piecť. Než však opäť započnem svoju éru pečenia, chcem sa s vami podeliť o môj posledný recept na smoothie - ovocné smoothie s granátovým jablkom. Tentokrát som ho poňala na lesnú nôtu, hrsť čučoriedok a malín v kombinácii s blahodarnými účinkami granátového jablka som spojila s klasickým banánom a mandľovým mliekom, vďaka ktorému je toto smoothie bez laktózy (ak vynecháte grécky jogurt). Ak sa však rozhodnete pre dvojfarebnú kombináciu s gréckym jogurtom, okrem na prvý pohľad krásneho nápoja získate aj čosi navyše.

Grécky jogurt

Ak sa vám podarí kúpiť bájny grécky jogurt a po prvýkrát ho ochutnáte, spoznáte rozdiel. A to nielen na chuti, ale aj v hustote. Dodnes si pamätám na to, ako som si kúpila svoj prvý téglik gréckeho jogurtu v predajni s gréckymi produktami. Bol v obyčajnom priesvitnom tégliku s jednoduchou etiketou. Bez viditeľnej značky či prídavkov. S radosťou z môjho objavu som nakúpila ešte čerstvé ovocie z trhu a po príchode domov som si spravila jednoduchý dezert - grécky jogurt s lesným ovocím a orieškami. Nič viac a nič menej a predsa to bol ten najlepší dezert, aký som si v tej chvíli vedela predstaviť. Obchodík je už v tejto chvíli mimo prevádzky, nahradil ho bežný mini supermarket a ja sa tak opäť budem musieť vydať na "lov" za pravým gréckym jogurtom.

Granátové jablko

Granátovému jablku som prišla na chuť len nedávno. Priznám sa, že nemám veľmi rada jadierka a keď si vyberám v obchode hrozno, väčšinou uprednostním to bez jadierok. Asi už chápete kam to u mňa viedlo. Časom som však pochopila, že moju jadierkovú diagnózu musím trochu prehodnotiť, aby som sa dobrovoľne neochudobňovala o experimentovanie v kuchyni. Takže granátové jablko má u mňa dnes vyhradené svoje miesto a ja sa po boji, ktorý zvádzam s jeho otváraním, teším na to, ako ho zakomponujem do nejakého dezertu, šalátu či smoothies.

Ingrediencie

na 2 porcie

  • 2 banány
  • 60 g malín
  • 60 g čučoriedok
  • ½ granátového jablka
  • 250 ml mandľového mlieka
  • hrsť malín a čučoriedok na ozdobu
  • grécky jogurt (ak chcete vytvoriť dvojfarebnú kombináciu, vynechajte ho však, ak nemôžete laktózu)

Pokračovanie knižného bestsellera Lenivá kuchárka 2

PREZRIEŤ KNIHU

Ovocné smoothie s granátovým jablkom

Banány nakrájame na kolieska, maliny a čučoriedky umyjeme a všetko následne vložíme do mixéra. Pridáme jadierka z granátového jablka, zalejeme mandľovým mliekom a rozmixujeme do hladkej konzistencie.

Banánovo jahodové smoothie

Je veľmi jednoduché a rýchle a pritom dokáže super osviežiť v týchto letných horúčavách.

Smoothie vylejeme do pohárov a ozdobíme hrsťou malín a čučoriedok. Môžeme ho tiež skombinovať s gréckym jogurtom, ktorý navrstvíme na spodok pohára a následne zalejeme smoothie. Získame tak krásnu dvojfarebnú kombináciu, ktorá navyše príjemne zasýti. Výsledné ovocné smoothie s granátovým jablkom je hustejšie, preto ho môžete naaranžovať do misiek alebo ho zriediť s väčším množstvom mlieka a piť z pohára.

 

Páči sa ti tento recept? Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept, pridaj sa do klubu.

Výber najlepších receptov nájdeš v knihách


Prezrieť knihu

Môže sa vám páčiť

Napíšte komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

Top
Veronika Čopíková
Ahoj, vieš že máme aj svoj lenivý klub? Tu sú jeho výhody.
Holler Box

Výhody lenivého klubu

Každý týždeň dostaneš na email nový recept, novinky z gastro sveta a zľavu na kuchárske knihy. Členstvo je zadarmo :)

   

CHCEM BYŤ ČLENOM

Holler Box