Domov ReceptyBez laktózy Domáce müsli tyčinky

Domáce müsli tyčinky

Autor: Veronika Čopíková
Domáce müsli tyčinky

Keďže sa nám blíži obdobie sviatkov a obdarúvania našich najbližších, pripravila som si pre vás recept na domáce müsli tyčinky. V obchodoch nájdete rôzne druhy müsli tyčiniek, tie domáce, vyrobené s láskou a z vašich obľúbených ingrediencií, sú však len jedny. Zároveň si ich viete pripraviť vo verzii bez lepku či laktózy, s ingredienciami, ktoré môžete a máte radi a pri slávnostných príležitostiach, napríklad blížiacich sa vianočných sviatkov, nimi môžete obdarovať aj vašich najbližších.

Recept je jednoduchý, skladá sa len zo 7 ingrediencií a tyčinky chutia skvele. A ak by ste chceli vyskúšať aj nejakú inú verziu na domáce müsli tyčinky, jeden recept nájdete aj v mojej druhej kuchárskej knihe.

Ingrediencie

na 20 tyčiniek

  • 250 g jemných ovsených vločiek alebo čokoládového müsli (pre bezlepkovú verziu odporúčam použiť bezlepkové čokoládové müsli K-free, ktoré nájdete v predajniach Kauflandu)
  • 150 g orechov
  • 100 g sušeného ovocia
  • 100 g arašidového masla
  • 100 g medu
  • 50 g jablkového pyré
  • 2 zrelé banány
  • štipka soli

Rád varíš, ale nechceš tráviť celý deň v kuchyni?

Kniha Lenivá kuchárka


Müsli tyčinky

1Do misky dáme čokoládové müsli, zmes nasekaných orechov (napríklad lieskovcov, arašidov a mandlí), na menšie kúsky nakrájané sušené ovocie (napríklad marhule, datle a čučoriedky), štipku soli a lyžicou premiešame. Pridáme tekuté ingrediencie – arašidové maslo, med, jablkové pyré a banány rozpučené na kašu. Lyžicou poriadne premiešame, aby sa tekuté a suché ingrediencie dobre prepojili.

2 Zmes premiestnime na menší plech vyložený papierom na pečenie a lyžicou rozprestrieme po celom plechu tak, aby mala rovnakú hrúbku po celej ploche. Zároveň ju trochu postláčame. Vložíme do rúry vyhriatej na  180 °C a pečieme asi 25 až 30 minút kým nezbadáme, že okraje tyčinkovej zmesi sú zlatisté. Zmes vytiahneme z rúry a necháme dobre vychladnúť. Po vychladnutí ju nakrájame na približne rovnaké müsli tyčinky.

Recept vznikol v spolupráci s Kaufland Slovenská republika.

Müsli tyčinky

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Podporiť ma v tvorbe môžeš kúpou mojich kuchárok


Prezrieť knihu

Môže sa ti páčiť

Napíš komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

6 komentárov

Zuzka 5.3.2023 - 8:44

Ahoj Veronika, musli tyčinky sa mi podarili, ďakujem za recept, ale ja osobne nemám veľmi rada chuť banánu, dajú sa pripraviť aj bez neho? Ďakujem

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 9.5.2023 - 20:00

Ahoj Zuzka, teším sa, že tyčinky sa podarili :) Ak chceš banán vynechať, pridala by som viac jablčného pyré :)

Reaguj
Vlaďka 4.2.2023 - 16:36
Ahoj, Veronika, no sú skvelé, v práci mali úspech, takže dnes idem robiť ďalšiu várku, aby sme mohli zasa zdravo mlsať :-) Spodnú časť som namočila do bielej čokolády, ktorú som zmiešala s bielym jogurtom :-)
Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 4.4.2023 - 21:54

Vlaďka teším sa, že si mi dala vedieť a najmä, že mali v práci taký úspech, že si robila hneď ďalšiu várku zdravého mlsania :) Namočenie spodnej časti do čokolády je výborný nápad! :)

Reaguj
Vlaďka 22.1.2023 - 16:06

Práve ich robím, tak som zvedavá na výsledok :-)

Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 24.1.2023 - 20:41

Ahoj Vlaďka, super, ako dopadlo pečenie? :) Dúfam, že dobre a najmä, že chutilo :)

Reaguj