Domov Blog 7 Najlepších receptov za rok 2017

7 Najlepších receptov za rok 2017

Autor: Veronika Čopíková

Mesiac január využívam nielen na nové predsavzatia a takú tú pomyselnú šancu začať odznova a poriadne, ale aj na rekapituláciu predchádzajúceho roka. A keďže väčšinu svojho času a myšlienok venujem práve blogu Lenivá kuchárka a vám, milí fanúšikovia, chcela by som sa s vami dnes podeliť o výber tých najlepších receptov minulého roka. Nájdete tu nielen sladké ale aj nostalgické recepty, pričom verím, že aspoň jeden z nich sa vám zapáči natoľko, že ho vyskúšate. Budem rada ak mi potom napíšete do komentára ako vám chutil :).

1. Špagety Aglio Olio

Talianska kuchyňa patrí medzi moje najobľúbenejšie, pretože kladie dôraz na kvalitu a čerstvosť ingrediencií a jedlá z nej pochádzajúce sú jednoduché a pritom veľmi chutné. Medzi ne patria určite aj špagety aglio olio e peperoncino, ktoré sa skladajú min. z 3 a max. zo 6 surovín. Ak ste milovník cestovín, prázdne taniere sú v tomto prípade zaručené! Celý recept nájdete tu.

Špagety Aglio Olio

2. Domáca Granola

Donedávna celkom neznáma raňajková pochúťka, po víkende strávenom v Dubnici nad Váhom jedna z mojich najobľúbenejších raňajkových kombinácií. Jednoduchá a pritom rozmanitá, môžete si do nej pridať čo len chcete a skombinovať ju s mliekom, jogurtom alebo vyjedať len tak potajomky. Na inšpiráciu som pre vás vytvorila aj videorecept so zachytením celej prípravy. Celý recept nájdete tu.

Domáca Granola

3. Krémová tekvicová polievka

Rýchla tekvicová polievka z pečenej zeleniny patrí medzi vami najviac navštevované recepty. Nečudujem sa, hokkaido tekvica prirástla k srdcu aj mne a keď potrebujem zahriať prípadne mi zostane zeleninový vývar, väčšinou ho šupnem do tejto polievočky. Navyše je krásne hustá a krémová, takže do nej nemusíte pridávať žiadnu múku či škrob. Je to skrátka také dokonalé sezónne zahriatie tela i duše. Celý recept nájdete tu.

Tekvicová polievka

4. Jednoduchá čokoládová torta s malinami

Táto kráska si vďaka svojej jednoduchosti a výnimočnej kombinácií chutí získala pevné miesto vo vašich sladkých srdciach. Čokoládový krém s malinami a kakaové korpusy bez múky, zavŕšené nepraskajúcou čokoládovou polevou a čerstvými letnými malinami. Túto tortu som upiekla spoločne s mojou mladšou sestrou, ktorá je počas letných prázdnin úžasnou pomocníčkou pri tvorbe nových receptov. A naučila som sa pri nej jedno – ganache polevu neliať na tortu, ktorú ste práve vytiahli z chladničky. Celý recept nájdete tu.

Čokoládová torta s malinami

5. Rýchly cestovinový šalát

Jednoduchá a rýchla večera, ktorú si môžete pripraviť v mäsitej i bezmäsitej verzii. V kombinácii s kvalitným olivovým olejom, čerstvou zeleninou a halloumi syrom sa vám podarí vyčariť ľahký obed do práce alebo na večeru, keď prídete unavený z práce. Tento šalátik som pripravovala aj v Teleráne a veľmi chutil celému štábu aj ranným účinkujúcim. Celý recept nájdete tu.

Cestovinový šalát so zeleninou

6. Marhuľové guľky s tvarohom

Tento recept vznikol v spolupráci s priateľovou babičkou. Sprevádzali ho roky môjho pochvalného hmkania pri jedení a rozžiarených očí, keď mi priateľ povedal, že jeho babička opäť chystá marhuľové guľky. Originálny recept je od babičky a keďže o radosť a rokmi overené recepty sa treba deliť, nahliadnite do chutného návodu na to, ako priviesť trošku nostalgie a lahodnosti do našej modernej kuchyne. Celý recept nájdete tu.

Marhuľové guľky s tvarohom

7. Koláč bez múky a cukru

V tomto koláčiku som vám prezradila tajomstvo na môj zatiaľ najobľúbenejší a najmilovanejší čokoládový krém bez pridaného cukru. Je jednoduchý, vyrobený len z 3 ingrediencií a dokonale sa hodí ako náplň do torty či koláčika. Sladený banánmi, prevzdušnený mascarpone a hriešne čokoládový vďaka kvalitnej horkej čokoláde. Tento koláč patrí medzi vaše najobľúbenejšie, takmer rok od jeho uverejnenia ste ho zdieľali 1370-krát a poslali mi niekoľko desiatok fotiek spolu s popisom, ako vám chutilo. Celý recept nájdete tu.

Koláč bez múky a cukru

BONUS: Jednoduchá čokoládová pena

Keď som bola menšia, rada som so sestrou pozorovala biele oblaky. Spoločne sme si vymieňali predstavy bájnych tvorov, ľudí či súbojov, ktoré na oblohe prebiehali. Naše biele obláčiky mi trochu pripomína aj táto čokoládová pena. Nadýchaná, nie veľmi sladká a pri zaborení lyžičky ako penový obláčik. U čokoholikov získate prípravou tejto čokoládovej peny uznanie, úspech a možno aj večnú vernosť. Celý recept nájdete tu.

Čokoládová pena

Výber najlepších receptov nájdeš v knihách


Prezrieť knihu

Napíšte komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

2 komentáre

Rebeka 14.2.2021 - 6:43
Mňam, robila som koláč bez muky a cukru, no nemám slov. Tá božia chuť.
Reaguj
Veronika
Veronika Čopíková 1.1.2023 - 21:05

Jeej ďakujem krásne Rebeka, teším sa, že koláčik sa podaril a chutil :)

Reaguj
Top