Domov ReceptyBez laktózy Raw konopné guľky

Raw konopné guľky

Autor: Veronika Čopíková
Raw konopné guličky

V obchodoch sa pomaličky začínajú objavovať raw guľky. Cena sa pohybuje približne na úrovni 1,50 €/ks. Pre mňa hrozne veľa a pritom stále neviem kedy boli raw guľky pripravené a aké je ich presné zloženie. Preto preferujem domáce nepečené guľky, ktoré si môžem pripraviť kedykoľvek a v akomkoľvek množstve. Polovicu si dám zamraziť a z druhej polovice ujedám, keď si chcem dopriať zdravú sladkú desiatu alebo večerný pamlsok k filmu. Skrátka je to taká dokonalá sladkosť, ktorá zasýti a pritom si ju môžete dopriať bez výčitiek. Tieto raw konopné guľky sú nielen nepečené, ale aj vegánske, bezlepkové a bezlaktózové! 

Ďalšie jednoduché recepty nájdeš v knihách Lenivá kuchárka.

Ingrediencie na raw guľky

cca. 40 ks

  • 175 g mandlí
  • 120 g medu (môžete použiť aj javorový sirup)
  • 30 g kvalitného kakaa + 30 g na obaľovanie
  • 30 g lúpaných konopných semiačok + 60 g na obaľovanie
  • 25 g jemných ovsených vločiek
  • 55 g kokosového masla 
  • 55 g kokosového oleja
  • 1 ČL vanilkového extraktu
  • štipka soli

Nechceš nikdy zmeškať nový recept? Pridaj sa do klubu!

Kliknutím na “Odoberať novinky“ vyjadríte súhlas s podmienkami ochrany súkromia.


Raw konopné guľky

Ako si rýchlo a jednoducho pripraviť raw konopné guľky

1 Všetky ingrediencie, teda mandle, med (alebo javorový sirup), kakao, konopné semienka, ovsené vločky, kokosové maslo a kokosový olej, vanilku a soľ vložíme do kuchynského robota a rozmixujeme. Vznikne nám tuhšia kakaová hmota, z ktorej formujeme guľky.

Ak je zmes mäkká a lepí sa, vložte ju na chvíľu do chladničky. Do misiek si dáme kakao a konopné semienka a vyformované guľky v nich jednu po druhej obalíme. Obalené guľky uložíme do nádobky a vložíme do chladničky.

Nepečený čokoládový cheesecake

Už dlhšie som sa pohrávala s myšlienkou pripraviť  niečo sladké, nepečené a rýchlo pripravené...

2 Ak nemáte dobrý mixér (food procesor), stačí ak v sekáčiku pomeliete mandle na múčku. Mandľovú múčku vysypeme do misky, pridáme ostatné ingrediencie - med, kakao, konopné semienka, ovsené vločky, kokosové maslo a olej, vanilku a soľ a ručne rukou vymiešame do hladkej hmoty. Netrvá to dlho a za odmenu získate približne 40 guliek. :)

3 Z hmoty formujeme guľky, ktoré obalíme v kakaovom prášku, konopných semienkach, kokose alebo mletom lyofilizovanom ovocí. Fantázii sa v obaľovaní medze nekladú. Hotové guľky chutia úžasne a navyše sú nielen raw, ale aj vegánske, bezlepkové a bezlaktózové. Nech vám chutí!

Recept na tieto úžasné raw guľky som našla na stránke bojongourmet.com.

 

Páči sa ti tento recept?

Budem veľmi rada, ak mi o tom dáš vedieť v komentári nižšie. Poteším sa aj ak ho ohodnotíš hviezdičkami (5 je mňam). Ak si tento recept spravíš, nezabudni použiť na Instagrame, alebo Facebooku @lenivakucharka a pochváľ sa tak svojim výtvorom! Ak nechceš zmeškať nový recept a iné výhody

pridaj sa do klubu

Výber najlepších receptov nájdeš v knihách


Prezrieť knihu

Napíšte komentár

Pridať hodnotenie


Použitím tohto formulára vyjadrujete súhlas s podmienkami ochrany súkromia.

Top